Pomidor gruntowy - W drodze po wczesność. SPOTKANIE w Czeluścinie!

Pomidor gruntowy - W drodze po wczesność. SPOTKANIE w Czeluścinie!

Udało nam się! Mamy najwcześniejszego pomidora gruntowego w Polsce. W Czeluścinie już 7 sierpnia pomidor gruntowy z oferty Cora Seeds był gotowy do zbioru. Zobaczcie Państwo sami.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem

Do Czeluścina przyjechali nie tylko producenci z rejonu Pudliszek. Swoja obecnością zaszczycili przedstawiciele największych zakładów przetwórczych oraz plantatorzy z całej Polski. Nic w tym dziwnego ponieważ wyprodukowanie pomidora gruntowego na tak wczesny zbiór nie należy do łatwych, a podczas spotkania można było poznać tajniki tak wczesnej produkcji m. in od gospodarza spotkania - Pawła Jóskowiaka.

Nie tylko Albarossa!

Podczas spotkania wyróżniały się 3 odmiany. Albarossa jako ta najwcześniejsza i najbardziej znana producentom. Hitem okazała się odmiana Red Brillar - czyli bardzo wczesna odmiana o większych owocach od poprzedniczki. Wielu producentów notowało nazwę tej odmiany w notesach. Warto również zwrócić uwagę na lepszą trwałość polową tej odmiany. Naszym standardem do zbioru kombajnowego na późniejszy zbiór jest odmiana CRX 31455. Dla wszystkich producentów którym zależy na dużym plonie i bardzo dobrej trwałości polowej ta odmiana na pewno przypadnie do gustu. Woda woda i jeszcze raz woda

Podczas spotkania na własne oczy można było zobaczyć jak niezbędne jest nawadnianie w produkcji pomidora gruntowego na wczesny zbiór. Przede wszystkim zapewnia równomierne dojrzewanie oraz wysoki plon. Na polu zostawiliśmy 3 rzędy pomidora bez nawadniania. Efekty były widoczne gołym okiem.
Roccia F1 - Pomidor bez soku


Albarossa F1 otwiera zakłady przetwórcze


Pomidor gruntowy CRX 31455 F1 NOWOŚĆ!