Pietruszka korzeniowa od Novisem

Pietruszka korzeniowa od Novisem

Pietruszka korzeniowa jest to warzywo o bardzo dużym potencjale. Wielu producentów decydując się raz na uprawę pietruszki korzeniowej, kontynuuje jej produkcje przez lata. Powód jest prosty - pietruszka daje zarobić, i nie bez powodu nazywana jest białym złotem. W naszej ofercie odmiany Comanche i Navajo spełniają wymagania rynku oraz wymagania producentów, ale o tym w tekście poniżej. 

Jeśli chodzi o wymagania rynku to głównie dotyczą kształtu i długości korzenia oraz koloru. W zależności od przeznaczenia dominują typy długie i półdługie. Pierwsze zazwyczaj trafiają do kartonów, drugie na tacki. Kolor niezmiennie musi być śnieżnobiały, a sam korzeń łatwy w myciu podczas przygotowania do sprzedaży. Warto pamiętać o właściwościach przechowalniczych szczególnie w klimacie umiarkowanym, gdzie gotowy produkt jest jesienią, i musi stanowić surowiec nawet do jesieni kolejnego sezonu.


Pietruszka korzeniowa Comanche - typ półdługi

Odmiana Comanche jest najdłużej na polskim rynku. Klienci cenią Comancha za niezawodność. Odmiana o silnej zdrowej naci i korzeniu który stanowi idealny surowiec do handlu po umyciu. Odmiana bardzo dobrze się przechowuje i na południu polski stanowi standard w uprawie u największych producentów tego warzywa.
Pietruszka korzeniowa Navajo - typ długi

Odmiana Navajo jest z nami w komercyjnej sprzedaży od 2 lat i szturmem zdobywa rynek. Odmiana świetnie sprawdza się u producentów którzy chcą być pierwsi na rynku. Navajo jest powszechnie uprawiana na pęczki oraz jest wykorzystywana jako odmiana wczesna z tych siewów pod włókninę. Na zbiór główny doceniana jest w szczególności przez klientów którym zależy na długiej pietruszce o bardzo wyrównanych korzeniach. Kolejną pozytywna informacją są bardzo dobre właściwości przechowalnicze. Co do koloru to wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej.


Wszystkich z Państwa zapraszamy do kontaktu. Zalecamy wysiew nasion precyzyjnych i pobudzonych. W filmie poniżej przedstawiamy naszego partnera - holenderskiego hodowcę NOVISEM.Masz pytania? Zadzwoń 730640400